سایت دانلود فیلم و سریال ایرانی و خارجی

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چرا سایت‌هایدانلود فیلم و سریال به سمت دریافت مجوز نمی‌روند؟ در پاسخ باید بدانید به سایت‌هایی که فعالیت آنها به صورت محتوای بدون سانسور است مجوزی ارائه نمی‌شود و این مسئله باعث از بین رفتن کاربران سایت می‌شود. کاربرانی که تمایل به تماشای نسخه کامل فیلم بدون کم و کاستی و سانسور هستند به سمت سایت‌هایی با مجوز قانونی و فعالیت سانسور شده نمی‌روند. به همین دلیل اینگونه سایت‌ها در تلاش هستند بدون مجوز فعالیت خود را ادامه دهند. ترافیک در فیلم‌های بدون سانسور بسیار بالاست که هزینه‌های زیادی را برای مدیران این وب سایت‌ها به دنبال دارد.

البته ناگفته نماند کاربران تمایل به تماشای فیلم به صورت سانسور شده نیز افزایش یافته است یکی از دلایل آن ماندن در خانه و تماشای فیلم به همراه اعضای خانواده است. سایت‌های VOD و سایت‌های دانلود فیلم با مجوز قانونی بهترین روش دریافت فیلم‌های سانسور شده هستند. داشتن آدرس مشخص و ثابت، ترافیک‌های نیم بها و سرعت و عملکرد بالا در اینگونه سایت‌ها به وضوح دیده می‌شود و می‌توان گفت این سایت‌ها در این محدودیت‌های بیماری برنده اصلی بودند.

مسئله اینجاست فیلم سانسور شده ببینیم یا بدون سانسور؟ هر کسی عقیده و سلیقه خود را دارد، برخی حساسیت کمی به حذف صحنه‌های غیر اخلاقی و سانسورهای پوششی دارند اما عده‌ای مخالفت شدید می‌کنند که چرا صحنه‌های فیلم حذف و به محتوای فیلم ضربه وارد می‌شود. کسانی که تمایل به تماشای فیلم سانسور شده دارند می‌تواند بدون دردسر به فیلم مورد علاقه خود بپردازند و از طرفی نگران تماشای فیلم با خانواده خود نباشند اما اشخاصی که تمایل به تماشای فیلم بدون سانسور را دارند دچار سردرگمی خواهند شد از انتخاب وب سایت مرجع گرفته تا استفاده از ابزار فیلترشکن و شبکه‌های مجازی برای پیدا کردن فیلم مورد علاقه خود.

یکی دیگر از مسائلی که باعث مسدود سازی و فیلتر سایت‌های دانلود فیلم و سریال می‌شود استفاده نکردن از قوانین کپی رایت است. در این حیطه در دو بخش بین المللی و داخلی مورد بحث قرار می‌گیرد، رعایت نکردن کپی رایت فیلم و سریال‌های نمایش خانگی و به رایگان گذاشتن اینگونه فیلم‌ها که می‌تواند باعث مسدود شدن سایت شود اما در بخش کپی رایت بین المللی حتی در وب سایت‌های دارای مجوز نیز رگه ای از کپی رایت دیده نمی‌شود که این مسئله نشان می‌دهد دلیل مسدود سازی سایت‌های فیلم نمی‌تواند این مورد باشد.

در نهایت باید گفت مدیران وب سایت‌های فیلم چاره‌ای جز فعالیت قانونی و دریافت مجوز ندارند و باید گذر زمان تعیین کند آیا روزی خواهد رسید که کاربران بخش محتوای بدون سانسور هم بتوانند راحت به تماشای فیلم خود بپردازند یا خیر! و در وضع کنونی تنها راه حل موجود استفاده از فیلتر شکن خواهد بود. سایت‌هایی که دارای مجوز قانونی هستند فیلم و سریال‌های نمایش خانگی را به صورت قانونی عرضه می‌کنند یعنی باید برای تماشای آنها هزینه‌ای را بپردازید که بخشی از هزینه به مدیران سایت فیلم و بخش بیشتر آن به تهیه کننده اثر می‌رسد. سایت‌های VOD نیز با قراردادهای شخصی و یا انحصاری می‌توانند پخش فیلم و سریال‌های نمایش خانگی را برعهده گیرند که کاربران با دریافت اشتراک ماهانه می‌تواند به صورت قانونی فیلم و سریال‌ها را تماشا کنند. سایت‌های دارای مجوز حق انتشار محتوای بدون سانسور را نخواهند داشت و در صورتی که گزارش شود این سایت‌ها با فیلترینگ رو به رو خواهند شد.

لینک منبع : دانلود فیلم خارجی